3 kwi 2011

Belizeńska zagadka (4)

Tradycyjnie już chodzi o podanie nazwy modelu z poniższego zdjęcia. Tym razem zagadka może być dość trudna, więc podam parę szczegółów.


Jak nie trudno się domyślić, jest to amerykański Ford. W wersji ze zdjęcia był produkowany od połowy lat siedemdziesiątych, ale historia modelu zaczęła się na początku lat sześćdziesiątych i trwa do dziś. Jedną z cech charakterystycznych całej serii jest asymetria zewnętrzna, dotycząca przede wszystkim drzwi.


EDIT: Model ze zdjęcia nazywa się Ford Club Wagon, ale samochody z tej linii modelowej były oznaczane również jako Econoline, a także po prostu jako "seria E". Ciężko wyciągać wnioski na podstawie pojedynczego auta, ale zaryzykuję stwierdzenie, że modele z lat 1975-1991 były wyjątkowo udane. Egzemplarz, którym byłem wożony, mimo że miał co najmniej dwadzieścia lat, posiadał działającą klimatyzację, pokonał rzekę w bród, pomieścił trzynaście osób, a gdyby trzeba było, jeszcze ze dwie pewnie by weszły. No i zawieszenie i kanapa były tak komfortowe, że nawet w czasie jazdy po polnej (czy też raczej dżunglowej) drodze nie można było narzekać na niewygodę.

3 komentarze:

  1. Nie, ale trochę podobny, chociaż bardziej osobowy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. To zapewne Ford Econoline a z tą asymetrią zewnętrzną chodzi pewnie o rożną ilość i wielkość bocznych okien :)

    /PPW

    OdpowiedzUsuń